بررسی اجاق های سه سوخت

۷ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۴۱:۳۲ ب.ظ

در کوهنوردی تجهیزات گرمایشی و روشنایی از جمله لوازمی هستند که اهمیت ویژه ای دارند , اگر شما هم از جمله کسانی هستید که تجربه ماندن چندیدن روزه در طبیعت را داشته اید حتما این موضوع را تایید می کنید . پخت و پز , گرم کردن غذا , گرم کردن داخل چادر و حتی روشنایی داخل چادر از جمله استفاده های این تجهیزات هستند . خوشبختانه امروزه لوازم مختلفی برای این کاربردها ساخته شده است که از جمله رایج ترین آنها می توان به اجاق های گازی اشاره نمود که با گاز مایع روشن می شوند و علی رغم داشتن بازده مناسب حرارت قابل قبولی را تولید می کنند .

 

اما باید گفت نسل جدید اجاق های کوهنوردی اجاق های چند سوخت هستند که برتری های محسوسی نسبت به نسل پیشین خود دارند . این اجاق ها با تمام سوخت های مایع از قبیل بنزین , نفت , گاز مایع و ... قابل اشتعال هستند و محدودیت سوختی ندارند . مزیت دیگر این اجاق ها میزان حرارت فوق العاده ای است که قادر به تولید آن هستند و رنج حرارتی بسیار بالاتری را نسبت به اجاق های گازی معمولی ایجاد می کنند به طوری که به عنوان شعله افکن هم می توانند مورد استفاده قرار بگیرند !

 

و اما مهم ترین مزیت این اجاق ها بازده بالای آنها می باشد که به مکانیزم این دستگاه ها بر می گردد . این اجاق ها با حالت کمپرسوری که ایجاد می کنند سوخت مایع را به حالت پودر در آورده و با فشار به سمت مشعل آن تزریق می کنند و به همین دلیل مصرف سوخت بسیار پایین تری را نسبت به اجاق های گازی دارند .

 

همین طور تجربه نشان داده است که اجاق های چند سوخته در هواهای سرد که عملکرد اجاق های گازی کمی با اختلال مواجه می شود بهتر عمل می کنند .

جهت خرید این محصول از کوه مارکت به اینجا مراجعه فرمایید .

جهت مشاهده عملکرد این اجاق به اینجا مراجعه فرمایید .